Glasfat av Alvar Aalto

Glasfat av Alvar Aalto
Glasfat av Alvar Aalto
Glasfat av Alvar Aalto
Glasfat av Alvar Aalto
Glasfat av Alvar Aalto
Glasfat av Alvar Aalto
Glasfat av Alvar Aalto
Glasfat av Alvar Aalto

Klubbat för:

460 EUR

Schätzwert

300 EUR

Beschreibung

ALVAR AALTO, lågt fat, signerad Alvar Aalto 177/1986, klart glas, blåst i form, bredd 37,5 cm, höjd 2 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Zustandsbeschreibung

633469

2019-06-11