Hovedvandsæg 1800-tal
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 200 SEK
HOVEDVANDSÆG, luktdosa, silver, hjärtformad, genombruten krona upptill, delvis förgylld, invändig förgyllning, doftsvamp, prickat monogram MSD, 1800-talets första del, stämplar saknas, höjd ca 7 cm, vikt ca 32 g
Slitage, invändig fals med skador, spricka lockets ena sida
633481
2019-04-11