Orientaliskt cigarett/cigarilletui silver

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

CIGARETTETUI, dekor med drake i högrelief samt sköld med graverat monogram, baksidan med graverad dekor med bambu, 1900-talets första hälft, stämplar saknas, vikt ca 198 gram, ca 13 x 8 gram

Baksida något svagt bucklig

633532

2019-04-11