Pablo Picasso kanna
Klubbat för:
21 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
PABLO PICASSO (1881-1973): kanna, fajans, dekor i svart och blått, märkt MADOURA, höjd ca 18,5 cm
Proveniens: Gåva från Picasso till konstläraren Gunnar Didoff i mitten av 1950-talet.
invändigt med krackelyr
633636
2019-04-16