Te- och Kaffeservis

Te- och Kaffeservis
Te- och Kaffeservis
Te- och Kaffeservis
Te- och Kaffeservis
Te- och Kaffeservis
Te- och Kaffeservis

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TE- OCH KAFFESERVIS., 28 delar, sent 1800-tal, Spode Copelands, England, flintgods, beståenden av: 12 tekoppar med fat, 12 kaffekoppar med fat, tekanna, kaffekanna, sockerskål, gräddsnipa

överlag i fint skick, enstaka delar med missfärgning kan förekomma, inga nagg upptäckta vid översyn

633765

2019-04-14