Matservis

Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis
Matservis

Klubbat för:

7 000 SEK

4 000 SEK

MATSERVIS, 72 delar, sent 1800-tal, Spode Copelands, England, flintgods, bestående av: 12 mattallrikar diameter 26 cm, 12 mattallrikar diameter 23 cm, 12 djupa tallrikar diameter 23 cm, 12 djupa tallrikar diameter 19 cm, 12 assietter diameter 19 cm, 12 assietter diameter 16 cm

Servisen i gott skick, enstaka delar med nagg och/eller missfärgningar kan förekomma

633766

2019-04-14