Eero Aarnio Prisma stolar
Klubbat för:
380 EUR
Utropspris
400 EUR
EERO AARNIO, karmstolar, ett par, "Prisma", 1985, vit stomme, klädda i blått, rött, grönt och grått ylletyg, höjd 90 cm, bredd ca 90 cm.
Proveniens: samling Jaakko Lindberg
Smärre åldersrelaterat slitage.
633777
2019-06-11