Eero Aarnio Prisma stolar

Eero Aarnio Prisma stolar
Eero Aarnio Prisma stolar
Eero Aarnio Prisma stolar
Eero Aarnio Prisma stolar
Eero Aarnio Prisma stolar
Eero Aarnio Prisma stolar

Klubbat för:

380 EUR

400 EUR

EERO AARNIO, karmstolar, ett par, "Prisma", 1985, vit stomme, klädda i blått, rött, grönt och grått ylletyg, höjd 90 cm, bredd ca 90 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

Smärre åldersrelaterat slitage.

633777

2019-06-11