Porslin Kina

Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina
Porslin Kina

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

LOCKURNA, TEDOSA, ASSIETT, 3 dlr., porslin, Kina, Kangxi (1662-1722) och Qianlong (1736-1795), mandarinporslin, famille rose samt famille verte, höjd ca 13-18, diameter 13 cm

Assietten med lagning/spricka, tedosans lock ej original samt med nagg, lockurnan med spricka

633788

2019-04-16