Fat Japan Imari

Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari
Fat Japan Imari

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FAT, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, Imari, dekor av reserver med fohund och fågel på terrass i järnoxid, emaljfärger samt guld, centrumspegeln med bambu och tall i underglasyrblått, botten med fyra karaktärers märke, diameter ca 47 cm

Smärre repor, slitage

633833

2019-04-17