Verreries d´art Lorrain vas
Klubbat för:
1 100 SEK
1 500 SEK
VERRERIES D´ART LORRAIN, vas, Art deco, sannolikt 1920-tal, glas, närmast klotformad med överfångsdekor av blommor, fjärilar och slingor i matterat och brunorange glas, signerad VAL i relief, upptill smidd metallkant, möjligen i silver,även denna signerad VAL, höjd ca 15 cm.
Bruksslitage
634009
2019-04-12