Verreries d´art Lorrain vas

Verreries d´art Lorrain vas
Verreries d´art Lorrain vas
Verreries d´art Lorrain vas
Verreries d´art Lorrain vas
Verreries d´art Lorrain vas
Verreries d´art Lorrain vas
Verreries d´art Lorrain vas
Verreries d´art Lorrain vas
Verreries d´art Lorrain vas
Verreries d´art Lorrain vas
Verreries d´art Lorrain vas
Verreries d´art Lorrain vas

Klubbat för:

1 100 SEK

1 500 SEK

VERRERIES D´ART LORRAIN, vas, Art deco, sannolikt 1920-tal, glas, närmast klotformad med överfångsdekor av blommor, fjärilar och slingor i matterat och brunorange glas, signerad VAL i relief, upptill smidd metallkant, möjligen i silver,även denna signerad VAL, höjd ca 15 cm.

Bruksslitage

634009

2019-04-12