Tillbaka till katalog
Lyth vätskekompass
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Beskrivning
LYTH, upphängd vätskekompass, 1900-talets första hälft, hus i mässing, märkt AB Lyth, Stockholm, nr 41136, kompassens diameter ca 13 cm, lövträ etui medföljer
Konditionsrapport
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
Auktionsnummer:
634027
Datum:
2019-04-12