Tillbaka till katalog

Lyth vätskekompass

Lyth vätskekompass
Lyth vätskekompass
Lyth vätskekompass
Lyth vätskekompass
Lyth vätskekompass
Lyth vätskekompass
Lyth vätskekompass
Lyth vätskekompass
Lyth vätskekompass
Lyth vätskekompass

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

Beskrivning

LYTH, upphängd vätskekompass, 1900-talets första hälft, hus i mässing, märkt AB Lyth, Stockholm, nr 41136, kompassens diameter ca 13 cm, lövträ etui medföljer

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

634027

Datum:

2019-04-12