Stig Lindberg Snurran Gustavsberg
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG (1916-1982), "Snurran", vas/ljusstake, fajans, Gustavsberg, 1950-tal, målad dekor, signerad "Sweden 2G lll" samt med studiohanden, höjd ca 12, längd 20 cm
Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas
Stearinrester
634032
2019-04-14