Stig Lindberg Snurran Gustavsberg

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STIG LINDBERG (1916-1982), "Snurran", vas/ljusstake, fajans, Gustavsberg, 1950-tal, målad dekor, signerad "Sweden 2G lll" samt med studiohanden, höjd ca 12, längd 20 cm

Ingår i temaauktion Modern keramik & Konstglas

Stearinrester

634032

2019-04-14