Grötkarott Göteborgs Porslinsfabrik

Klubbat för:

300 SEK

1 000 SEK

GÖTEBORGS PORSLINSFABRIK (etabl. 1898), grötkarott, porslin, vit glasyr, med hänklar och lockknopp i form av tomtehuvuden, stämplad med tillverkare, höjd ca 16, diameter 20 cm

Krackeleringar, delvis missfärgad, nagg

634036

2019-04-13