Grötkarott Göteborgs Porslinsfabrik
Klubbat för:
300 SEK
1 000 SEK
GÖTEBORGS PORSLINSFABRIK (etabl. 1898), grötkarott, porslin, vit glasyr, med hänklar och lockknopp i form av tomtehuvuden, stämplad med tillverkare, höjd ca 16, diameter 20 cm
Krackeleringar, delvis missfärgad, nagg
634036
2019-04-13