Kalkar silver

Kalkar silver
Kalkar silver
Kalkar silver
Kalkar silver
Kalkar silver
Kalkar silver
Kalkar silver
Kalkar silver
Kalkar silver
Kalkar silver

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KALKAR, 2 st, silver, stämplade Pehr Blommert Gävle 1821, graverad dekor med festonger, resp. Jacob Richard Borg Gävle 1815, höjd ca 13 cm

Spår av invändig förgyllning, en med lagning, bucklor och slitage, en med monogram

634215

2019-04-14