Bengt Orup ´´Strikt´´ seltserglas
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BENGT ORUP (1916-1996), 5 selterglas, "Strikt", Johansfors 1950-tal, modellen formgiven 1952, handmålad dekor av ränder i rött, blått, grönt, vitt och gult, höjd ca 10.5 cm
Smärre slitage
634347
2019-04-13