Bengt Orup ´´Strikt´´ seltserglas

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BENGT ORUP (1916-1996), 5 selterglas, "Strikt", Johansfors 1950-tal, modellen formgiven 1952, handmålad dekor av ränder i rött, blått, grönt, vitt och gult, höjd ca 10.5 cm

Smärre slitage

634347

2019-04-13