Gunnar Nylund vas Rörstrand

Gunnar Nylund vas Rörstrand
Gunnar Nylund vas Rörstrand
Gunnar Nylund vas Rörstrand
Gunnar Nylund vas Rörstrand
Gunnar Nylund vas Rörstrand
Gunnar Nylund vas Rörstrand
Gunnar Nylund vas Rörstrand
Gunnar Nylund vas Rörstrand
Gunnar Nylund vas Rörstrand
Gunnar Nylund vas Rörstrand

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

GUNNAR NYLUND (1904-1997), vas, 1950-tal, stengods, Rörstrand, blågrön glasyr med ljusa fläckar, balusterformad, monogramsignerad Rörstrand GN, höjd 46,5cm

Märkt som 2.a sortering

634348

2019-04-13