Gunnar Nylund vas Rörstrand

Gunnar Nylund  vas Rörstrand
Gunnar Nylund  vas Rörstrand
Gunnar Nylund  vas Rörstrand
Gunnar Nylund  vas Rörstrand
Gunnar Nylund  vas Rörstrand
Gunnar Nylund  vas Rörstrand
Gunnar Nylund  vas Rörstrand
Gunnar Nylund  vas Rörstrand
Gunnar Nylund  vas Rörstrand
Gunnar Nylund  vas Rörstrand
Gunnar Nylund  vas Rörstrand
Gunnar Nylund  vas Rörstrand

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

GUNNAR NYLUND (1904-1997), vas, 1950-tal, stengods, Rörstrand, gul/grön harpälsglasyr, monogramsignerad Rörstrand G.N och K.I, höjd 37,5 cm

Märkt som 2.a sortering

634350

2019-04-13