Kandelabrar Italien
Klubbat för:
19 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
KANDELABRAR, 1 par, silver, empirestil, 1900-talets mitt, Italien, för fem ljus vardera, akantusbladornerade ljusarmar, kannelerade skaft på kvadratisk fot, palmett dekor, höjd ca 48 cm, vikt ca 4 127 g
Bruksslitage, ställvis anlöpning
634423
2019-04-21