Permissionsbajonett
Klubbat för:
2 200 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
PERMISSIONSBAJONETT, svensk, 1940-/50-tal, FM Mattsson, Mora, fäste i svärtat trä med pommel föreställande lejonhuvud, dekorerad med emaljerat riksvapen, blånerad stålbalja, bärläder, längd inklusive balja och bärläder ca 35,5 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre slitage
634495
2019-04-13