Bengt Lindström serigrafi på duk

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BENGT LINDSTRÖM (1925-2008): "Närvaro",
signerad i trycket Lindström, serigrafi på duk, upplaga 200 ex samt EA, enligt uppgift numrerad under spännramen 94/200, ca 121x94 cm

Jämför: Länsmuseet i Härnösand Murbergets samlingar objektnr M30937

Smärre skador i övre marginal

634550

2019-04-13