Bägare Lars Hesslings änka
Klubbat för:
1 500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LARS HESSLINGS ÄNKA (mästare i Linköping 1775-1799/1800), bägare, silver, stämplad LH, Linköping 1800, svisselerad dekor, äldre ägareinitialer OES, APS, CPD, höjd 12 cm, vikt 100 g
Smärre slitage, mindre lagning, fotringen med bristningar/skador
634691
2019-04-13