Ljuskrona s.k. malmkrona
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LJUSKRONA, s.k. malmkrona, barockstil, 1900-talets andra hälft, patinerad mässing, 6 ljusarmar, elektrifierad, höjd ca 66 cm, diameter ca 60 cm, förälngingsdelar, höjd ca 32 cm, 3 punkter för glödlampor och 6 lösa ljusmanschetter medföljer
Bruksslitage, mindre repor
634695
2019-04-13