Ljuskrona s.k. malmkrona

Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona
Ljuskrona s.k. malmkrona

Klubbat för:

300 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

LJUSKRONA, s.k. malmkrona, barockstil, 1900-talets andra hälft, patinerad mässing, 6 ljusarmar, elektrifierad, höjd ca 66 cm, diameter ca 60 cm, förälngingsdelar, höjd ca 32 cm, 3 punkter för glödlampor och 6 lösa ljusmanschetter medföljer

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage, mindre repor

634695

2019-04-13