Spegel med konsolbord

Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord
Spegel med konsolbord

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL MED KONSOLBORD, 1800-talets andra hälft, gustaviansk stil, genombrutet krön, förgylld och bronserad riklig dekor med pastellage i form av rosor, fasettslipat spegelglas, konsollbord med marmorskiva, spegelns mått ca 170x80, konsollbordets höjd 80, 90x45, total höjd ca 250 cm,

Omfattande slitage kring pastelage, flertalet lösa stycken, nött förgyllning

634745

2019-04-13