Kaffe/teservis i silver, London 1857

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KAFFE/TESERVIS, 4 dlr, silver, victoriansk, stämplade Henry John Lias & son, London, England, 1850/60-tal, rikligt dekorerade, total vikt ca 2458 g

Åldersrelaterat slitage, kanna senare kompleterad/lagad underdel

634762

2019-04-13