Kaffe/teservis i silver, London 1857
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KAFFE/TESERVIS, 4 dlr, silver, victoriansk, stämplade Henry John Lias & son, London, England, 1850/60-tal, rikligt dekorerade, total vikt ca 2458 g
Åldersrelaterat slitage, kanna senare kompleterad/lagad underdel
634762
2019-04-13