Bägare samt skålar, silver
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BÄGARE samt SKÅLAR, silver, 3.dlr, bestående av:(1) bägare, stämplad AWA, Andersson A W, Helsingborg(1913-1962) otydlig årsbokstäver/siffror, (1) skål, CG Hallberg, 1924, förgylld i skål, (1) skål, C.G.Hallberg, Sollentuna 1941, total vikt ca 706 g
åldersrelaterat slitage, en skål med inskription
634785
2019-04-13