Bägare samt skålar, silver

Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver
Bägare samt skålar, silver

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE samt SKÅLAR, silver, 3.dlr, bestående av:(1) bägare, stämplad AWA, Andersson A W, Helsingborg(1913-1962) otydlig årsbokstäver/siffror, (1) skål, CG Hallberg, 1924, förgylld i skål, (1) skål, C.G.Hallberg, Sollentuna 1941, total vikt ca 706 g

åldersrelaterat slitage, en skål med inskription

634785

2019-04-13