Silverbestick, modell franska liljan, 2488 g
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
7 000 SEK
SILVERBESICK, modell franska liljan, 84 dlr, mestadels stämplade JA Öberg, Hudiksvall, 1930-tal, bestående av: 19 matskedar varav 7 stämplade 1896, 11 bordsskedar, 12 bordgafflar, 14 teskedar varav 4 stämplade 1896, 12 dessertgafflar, 12 fruktknivar, total vikt ca 2874 g
Bruksslitage, vissa med inskriptioner/monogram
634885
2019-04-16