Ring med syntetisk blå spinell

Klubbat för:

1 500 SEK

2 500 SEK

RING, 18k guld med trappslipad, syntetisk, blå spinell, G Dahlgren & Co, Malmö, 1949, ringstorlek 17, totalvikt ca 7.4 g

Stenen med några mindre nagg, bruksslitage

634890

2019-04-17