Matgrupp 1940-tal

Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal
Matgrupp 1940-tal

Klubbat för:

4 600 SEK

Schätzwert

4 000 SEK

Beschreibung

MATGRUPP, 1940-tal, 5 dlr, bestående av matbord samt. 4 stolar, stolarna med stomme i bonad bok, stoppade ryggar och sitsar klädda i mönstrad textil, bordet med skiva fanerad i mahogny, dekor av intarsia, ben i bonad bok, stolarna sitthöjd ca 44 cm, bordets höjd ca 74 cm, skivans mått ca 140x85 cm, med 2 iläggsskivor undertill á 37 cm

Zustandsbeschreibung

Bruksslitage

635000

2019-04-17