John Philip Hellberg skeppsporträtt
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOHN PHILIP HELLBERG (1893-1973): Skeppsporträtt föreställande fregatten "The Tweed", fd. HMS. Punjab, signerad och daterad J.Ph H-g -62, olja på duk uppfodrad på pannå, ca 36x34 cm
Historik: HMS Punjab sjösattes 1854 i Bombay för den Indiska Flottan
635014
2019-04-17