Bordsutensilier silver 18/1900-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

2 000 SEK

BORDSUTENSILIER, 5 dlr, silver, bl a Sverige, England, Ryssland, bestående av: 1 par bestick i etui, 1 par saltkar, invändigt förgyllda, 1 par saltskopor, förgyllda, 1 par tespindlar, saltkar, Ryssland, troligen Moskva, insats i blått glas, längd ca 10,5-15,5 cm

Slitage, tespindlarna saknar delar

635227

2019-04-18