Royal Copenhagen cremekoppar och koppar
2019-04-26
635231
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
KUNGLIG DANSK, cremekoppar, koppar, 6+6+11 st., porslin, Danmark, 1800-talets slut samt 1900-talets första hälft (nr 1542), polykrom dekor, diameter ca 6-7 cm
Underfat saknas, en lockknopp lagad, slitage, nagg