Matgrup, tidigt 1900-tal

Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal
Matgrup, tidigt 1900-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

MATGRUPP, 11 dlr, rokokostil/blandstil, 1900-talets första kvartal, intarsia vids ryggbricka, stomme samt fanér i björk, bestående av: (1) matbord, (2) karmstolar, (8) stolar, matbordets höjd ca 77, 155x124, stolarnas sitthöjd ca 45 cm

Bruksslitage, Matbord med slitage på skiva med märken samt märke, stolar med mindre stötmärken kring ben samt repor

635235

2019-04-17