Pompom-vas av Oiva Toikka

Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka
Pompom-vas av Oiva Toikka

Klubbat för:

8 400 EUR

8 000 EUR

OIVA TOIKKA, "Pompom vas", signerad Oiva Toikka Nuutajärvi Notsjö, sent 1960-tal, blått, grönt och klart glas, höjd 41,5cm, diameter 18 cm.

Proveniens: samling Jaakko Lindberg

635291

2019-06-11