Karmstol rokoko

Karmstol rokoko
Karmstol rokoko
Karmstol rokoko
Karmstol rokoko
Karmstol rokoko
Karmstol rokoko
Karmstol rokoko
Karmstol rokoko
Karmstol rokoko
Karmstol rokoko
Karmstol rokoko
Karmstol rokoko
Karmstol rokoko
Karmstol rokoko

Klubbat för:

4 200 SEK

5 000 SEK

KARMSTOL, rokoko/gustaviansk, 1770/80-tal, stomme i al, senare bemålad sannolikt under 1800-talet, skuren dekor med fleuroner och kannelerade ben, svängda armlän, förstärningar på undersida i järnsmide, löstagbar sits, sitthöjd ca 44 cm

Bruksslitage, krackelerad färg, mindre stötmärken

635315

2019-04-18