Salongsgrupp Karl Johan-stil
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SALONGSGRUPP, 9 dlr, 1900-tal, Karl Johan-stil, björk, ryggbrickor med dekor av intarsia, stoppade sitsar, varierande klädsel, bestående av klaffbord, 4 karmstolar, 4 stolar, sitthöjd ca 48-50, bordets mått höjd 76, 85x66 cm
Senare klädsel, ytskador, fanérbortfall, lös karm, bordsskiva med omfattande skador
635322
2019-04-17