Salongsgrupp Karl Johan-stil

Salongsgrupp Karl Johan-stil
Salongsgrupp Karl Johan-stil
Salongsgrupp Karl Johan-stil
Salongsgrupp Karl Johan-stil
Salongsgrupp Karl Johan-stil
Salongsgrupp Karl Johan-stil
Salongsgrupp Karl Johan-stil
Salongsgrupp Karl Johan-stil
Salongsgrupp Karl Johan-stil
Salongsgrupp Karl Johan-stil
Salongsgrupp Karl Johan-stil
Salongsgrupp Karl Johan-stil

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SALONGSGRUPP, 9 dlr, 1900-tal, Karl Johan-stil, björk, ryggbrickor med dekor av intarsia, stoppade sitsar, varierande klädsel, bestående av klaffbord, 4 karmstolar, 4 stolar, sitthöjd ca 48-50, bordets mått höjd 76, 85x66 cm

Senare klädsel, ytskador, fanérbortfall, lös karm, bordsskiva med omfattande skador

635322

2019-04-17