Tallrikar Kina 1700-tal Famille rose
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR, 6 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, dekor av pion på trädgårdsklippa i emaljfärger, brättet med stiliserad lotusbård, diameter ca 22 cm
Nagg, slitage, en tallrik med mindre spricka i kälningen
635374
2019-04-18