Distler Brandbil
Klubbat för:
11 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DISTLER BRANDBIL, 1930-tal, märkt "J.D 3701" litograferad och lackerad plåt i rött och gult, med sex brandmän, hjul helt i plåt, fällbar stege, urverksdriven,, batteridrivna strålkastare samt lampa på motorhuv, längd ca 44 cm
Vinsch för stegen samt nyckel saknas, mindre bucklor, slitage, funktionen garanteras ej
635394
2019-04-18