Johan Lindgren stolar 1 par

Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par
Johan Lindgren stolar 1 par

Klubbat för:

3 600 SEK

Arviointi

4 000 SEK

Kuvaus

JOHAN LINDGREN (stolmakare i Stockholm 1770-1800), stolar, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, signerade ILG, höjd 91, sitthöjd 46 cm

Kuntoraportti

Senare bemålning, bruksslitage

635419

Päivämäärä:

2019-04-17