Silverbestick samt fat,

Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,
Silverbestick samt fat,

Klubbat för:

3 200 SEK

2 500 SEK

BESTICK, FAT, silver, 12 bestick, modell "Svensk Spetsig", bestående av 6 st gafflar, Bernhard Hertz AB, Stockholm, 1914, 6 st skedar, J A ÖBERG, Hudiksvall 1912/13, 1 fat, Svenska importstämplar, med inskription, gafflarnas längd ca 21,5, skedarnas längd 21,5, fatets diameter 30 cm, total vikt ca 1133 g

Bruksslitage, fat med inspkription, medföljer schatull till bestick

635465

2019-04-18