Byrå senbarock
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, 1700-talets andra hälft, senbarock, stomme i ek, med 3 lådor i sargen, rokokobeslag i mässing, låsen märkta Lagerbäcks Fabriks AB Eskilstuna, höjd ca 75, 106x62 cm
Åldersrelaterat slitage, nyckel saknas, samtliga lådor olåsta, senare renoverad och kompleterad, bakstycket 1800-tal
635483
2019-04-19