Byrå senbarock

Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock
Byrå senbarock

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BYRÅ, 1700-talets andra hälft, senbarock, stomme i ek, med 3 lådor i sargen, rokokobeslag i mässing, låsen märkta Lagerbäcks Fabriks AB Eskilstuna, höjd ca 75, 106x62 cm

Åldersrelaterat slitage, nyckel saknas, samtliga lådor olåsta, senare renoverad och kompleterad, bakstycket 1800-tal

635483

2019-04-19