Skålfat Kina

Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅLFAT, stengods, Kina, 1900-tal, veckad kant, glaserad i aubergine/blått, diameter ca 29 cm

Slitage, krackelering, nagg

635551

2019-04-18