Fat Japan 1700-tal Imari
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, porslin, Japan, Edo (1603-1867), 1700-tal, Imari, konturerat brätte, dekor av reserver med pagoder och granatäpplen i underglasyrblått, järnoxid samt guld, brättet med växtornamentik, diameter ca 36 cm
Mindre repa i godset, smärre nagg, tillverkningsspricka
635684
2019-04-22